Мода

Манекенка од 127 килограми се прошета по модната писта, држејќи се за градите ВИДЕО

Британската манекенка Тес Холидеј прошетала на пистата на Модната недела во Њујорк во тесен бел фустан и ги покажала своите 127 килограми со кои се гордее.

Тес на пистата се држела за градите и ја провоцирала публиката па многумина биле воодушевени од самовербата која ја има оваа 34-годишна британска манекенка.

Британката со белиот носела и бели влечки на пистата, а шминката ѝ била исто така впечатлива – црвениот кармин и сината сенка за очи ѝ осигурале инстант слава, така што последните два дена е главен хит на настанот.

Британката неколкупати познатиот водител и новинар Пирс Морган ја искритикува дека не станува збор за плус-сајз манекенка, туку за дебела жена која не треба да се промовира во медиумите. Морган го осуди уредништвото на познатиот магазин кој ја фотографираше Тес за насловната страна и истакна дека со помош на Тес се промовира нездрав начин на животот и дебелина.

 

 

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мачка ноншалантно прошетала по модната писта на Кристијан Диор ВИДЕО

saso user

„Версаче“ нема повеќе да користи кожа од кенгур

saso user

Бразилката Валентина е првата трансродова манекенка во „Викторијас сикрет“ ФОТО

saso user