Досие Македонија Топ вести

ФРОСИНА БОКИ 13 ГО ЗНАЕЛА ОД ТЕЛЕВИЗИЈА,А ЛИЛА МОЖЕБИ ЈА ПОЗНАВА ОД ХОТЕЛ?!

Кога за некого ќе изјавиш ,дека го познаваш само од Телевизија , тогаш е лесно, сите (не)веруваат,по теркот на легендарната пема на Алка Вуица-„Лажи ме“?! Но ете животот за некого можеби е песма , за некого сурова реалност!

Кога сме кај лажењето , она кога ќе не лажат најдобро дел од фаците од политиката , кога некого ќе го велича Саше капачето,дека без него МВР ќе заминела Курбан ,кога тој некого фали , секогаш има друга позадина,но има и вистина.

Секко дека Вилма ќе треба да испита , дали се познаваат само од телевизија , или можеби си биле нераделни другарчина?!

ред би било, да оние кој Капачето ги брани и ги глорифицира , да излезат јавно не само пред Рускоска , туку и пред цела македонска јавност и да дадат одговор , на неколку едноставни прашања :

  1. Дали лицато Ф.Т.Р , нејзниот сопруг Ј.Р. во друштво со Лила Филипоска ,заедно биле гости во еден охридски елитен Хотел пред една година,на сметка на Меѓународниот сојуз на Боки 13 и , за 4 дена направиле сметка од 470.000,оо денари ,која до ден денешен не е платена?!
  2. Дали секојдневно биле во друштво со Боки 13 во истот хотел?
  3. Зошто избегнале да ја платат сметката ?
  4. Што толку се луксузирале во јадење и пијање за сума од 470.000,оо денари, дали јаделе можеби Слонови и жирафи?!

Очекуваме одговор од актерите ….

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Собранието болно легна пред силниот имунитет на Вељаноски

saso user

Патронажна медицинска служба секој четврток во Лазарополе

saso user

Спасовски еднаш ги кара, друг пат ги фали судиите и обвинителите

saso user