Македонија

Денот на независноста низ слики (ГАЛЕРИЈА)

На прославата на денот на независноста, на просторот околу Школка во Градскиот парк, беа поставени повеќе штандови со традиционална храна, имаше спортски активности и граѓаните можеа да си го проверат здравјето, а имаше и штандови за запознавање со мерките и услугите на повеќе министерства и други државни управи и агенции.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Канцеларијата на Иванов во Џевахир ќе чини 1950 евра месечно

saso user

Брнс во Вратница, чии жители спасиле тројца американски војници во 1944 година

saso user

Османи апелира до партиите да го прифатат амандманот за изборните единици

saso user