Досие Топ вести

Кирацовски за Политико не дава „бубрег“, тој за него е матарка и будала

На СДСМ и на Кирацоски , доволен му е само Саше Иваноски, кога тој ги брани ,секогаш вистината им излегува на виделина.Денес ,уште еден од низата напишани текстови од Автор од рекетарската телевизија ,  туѓа рака, пишува за Иваноски , му дава дури авторско право на глупоста:

-„Кирацовски го доби најжестокиот напад од Геровски, за потоа да добие признание дека неговата харанга била еден голем фаул, тој најверојатно немал ништо спорно во аферата Рекет….Приказната почнува лани кога јас направив една грешка во Охрид и останав без возило и немав како да се вратам во Скопје. Бев со цела фамилија и немав каде да преспијам па му се јавив на Кирацовски ако може да ми помогне да ми најде хотел да преспијам со фамилијата а да платам на фактура на мојата фирма која го издава порталот Мактел“!!!

До тука ,до половина Иваноски, зошто не кажеш дека управуваше , моторно возило BMW со Англиски регистрарски ознаки , без положен возачки испит?!Зошто не кажеш јавно дека управуваше УКРАДЕНО ВОЗИЛО,  ти големиот „новинар“ , почитувач на законите ,на фамилија ,онаа со ножеви со тупаво сечиво, совесен родител управуваш крадено возило ,згора на сето тоа без положен возачки испит,а сеуште управуваш…

Велиш:

-„Кирацовски се потруди и најде блиски луѓе на СДСМ хотелиери кои се понудија да ме частат едно ноќевање во Охрид. За тоа беше дознал Сашо Денесовски па го прашал Кирацовски дали е точно дека му помагал на Саше Политико, на што овој храбар како што го дал господ, му рекол дека за Саше ако треба ќе даде бубрег затоа што Саше Политико многу му помогнал на СДСМ и на земјата“?!

Види , во Медицината како наука има дијагноза „Пореметување на личноста-Социопатија“или стручно наречена Neurosis Nuklearis.!Најнапред пишуваш дека си молел да платиш едно ноќевање на фактура на твојот си „Мактел“,за веднаш на наредното Антрафиле (прашај си го Орданоски што значи поимов),да напишеш дека си барал да те ЧЕСТАТ!!

Но ,лагата Ви е премногу кратка.а ти со сите психо дијагностики во тебе ,онака како што си глуп,зошто како таков Глуп , тебе не ти е воопшто тешко, тешко им е на другите што треба да те трпат,заборави дека се појви во Хотел каде јас бев гостин ,а по сите оние глупости што ги имаше напишано за моите деца ,единствено нешто што те спаси да не те задавм во базенот, беше тоа што со тебе беше едно дете малечко, искрено не знам ни чие е’,но поради него се спаси во тој момент,а и поради тоа што друштвото кое беше со мене се видни лица од власта, но небитно ,битен е Кирацоски.

СО Кирацоски јас се сретнав после 7 месеци во просториите на СДСМ, поточно во неговиот кабинет.Го запрашав зошто дозволиле и нарачувале текстови на Мактел против мене и мојата фамилија, што толку ги поврзува со тебе?!

Одоговрот од страна на Кирацоски беше чесен и едноставен : „ Сашо ниту јас ,а ниту било кој друг од СДСМ го одобрил таквиот крајно монструозен напис за твоите ќерки.Политико е Матарка, будалетинка,мене ми се јави тогаш да сум обезбедел смештај , ми кажа дека останал со детето на улица имал дефект на колата.Јас тогаш бев во Бугарија.да му се јавив на Лазе да му најде смештај за една вечер чисто чоечки ,и да си плати на фактура,толку беше од мене,не ни занев дека управувал без возачка ,не ни знаев дека сте се сретнале,искрено чоекот е Матарка,само сакав да помогнам ,а друго се од него е лага, не сум учествувал во ниту една медиумска хајка од страна на Политико“,ова беше одговорот од Кирацовски. Значи , Кирацовски не дава Бубрег за Матарка …..

Јас Кирацовски го знам подолг период , ременска ја знам од нејзините студенски денови ,а и како професор на Безбеднсот,Јовче Ременски воопшто нит го познавам ,Боки слободно да си го земиш да ти шета по дома ,заедно сосем Камчев, да си се воозите со џипчето кое ти го поклона Боки 13 како дел од рекетот.

Дали Кирацовски нстрадал само и само поради тебе??!! јас за такво нешто до сега немам слушнато, но едно знам со сигурност ,а тоа е фактот , кого ти си тргнал да браниш, не поминуваат ниту 14 дена ,а да не влезе или во притвор или во политичка бездна

П.С: Пишуваш дека ти си еден од  1000 блиски луѓе на Заев сите заедно вклопени во една кауза која се базира на идеологија…?!!! Тешко на Зев со такви како тебе блиски пријатели.И, Грујо ги имапе таквите , на крај остана сам , азилант.Не знам само ,кој тоа тебе ќе ти ги лекува синусите?!

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Боки 13-ка го злоупотребил и министерот за транспорт и врски Сугарески

saso user

Во Живо-Прес конференција на министерот Венко Филипче

saso user

Нема зголемување на бројот на заболени од морбили

saso user