Македонија Топ вести

Јахи Јахиу ослободен од притвор

Државениот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација Јахи Јахиу е ослободен од притвор, јави Тетовасот.

На Јахиу му беше одреден притвор за земање мито и фаворизирање на италијанската компанија „Латанозио“ по наредба на шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Десет години експратеничката Мазнева бара правда за сомнителната смрт на својот сопруг

saso user

СДСМ: Мицкоски да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, Вељановски, Милошоски и Димовски да поднесат оставки

saso user

Ципрас во прво интервју за македонски медиум: Јас и Зоран ќе им одговориме на националистите

saso user