Досие Топ вести

ДАЛИ САШЕ ИВАНОСКИ-ПОЛИТИКО НАМЕРНО ГО СПОРЕДУВА ЗАЕВ СО ЏИНЏИЧ?ЗАБЕГАНА РАБОТА ДО КРАЈ?!

Приватната легализирана квази медиумска мафија .диригирана од Илинденска ББ,во својот рекетарски поход за додворување кон премиерот и извршната власт,забегува во оној крив правец од кој ,секако нема враќање назад!?

Дп пред некаде два месеци ,владата си имаше двајца медиумски рекетари,едниот,многу поголем од вториот, заврши со случајот „Рекет“ во Притвор, додека вториов,заменикот на Бокица-13,Саше Иваноски , остана сега сам стрелец рекетар,нема конкуренција.

Едно време ,политико беше главен поддржувач на Боки 13 , од едноставна причина што и Боки-13 во неговиот медиумски рекетарски поход,заедно со неговата уредничка дружина од 1Тв, од време на време ,му даваа по 100-тина евра на политико ,онака за леб и млеко за детето!!?

Од како се згоелмија апетите на Саше Иваноски, истиот почна да прајка и СМС пораки кај директори на јавни претпријатија, уценувајќи ги да му давале по 100 евра неделно ,како наводно би можел да опстои медиумски ,а со цел да спречел повраток ,како што тој милувал да каже „Злото Грујо ке се врати ако не сум јас“?!Секако бескрајна будалија ,онаа спонзорирана од одреден центар на Илинденска ББ!

ЗАЕВ ДА ТИ БИЛ НОВИОТ ЏИНЏИЧ?ТАКВА ЛИ СУДБИНА МУ ПОСАКУВА БУДАЛЕТИНКАТА НА ЗАЕВ??!!

Во напливот на стилот на подлизурко,акватантен пример за безрбетник -рекетар,во своја колумна ,очигледно со цел да се додвори малку повеќе кон Зоран Заев ,Иваноски ќе напише:

„Овој Заев денеска е ПОЛИТИЧКИ ГИГАНТ споредено со тој Заев, овој Заев пред народот и пред светот е новиот Зоран Џинџич, новиот херој на нацијата, новиот татко на нацијата, новиот Киро Глигоров!Заев денеска во 2019-та е голем лидер и државник и тоа е реалноста со која Мицковски и Геро и Милчин и останатите ПАЛАМУДАРИ И МРЧАТОРИ ќе мора да се помират.“???

Искено, од кого е пишувано,премногу глупости се пишувани , нокрајно нејасен е фактот ,како вакво нешто поминало некоментирано од ПР службата на Владта на РСМ , но и од самиот премиер Зоран Заев?Причини многу,од кој ќе наведам само мал дел.

Најнапред искрено жалам што некој будала посакува да Заев биде Зоран Џинџич или, да ја има истата судбина!Такво нешто , не благодарам ,таква налудничавост не.!

Зоран Џинџич беше шестиот премиер на Р.Србија од распадот на СФРЈ каде својот манадат го обавуваше од 25 јануари 2001 до 12 март 2003 година.Роден е на 1 август 1952Босански Шамац, СР Босна и Херцеговина, СФРЈ, во угледна офицерска фамилја .Неговиот татко беше висок стациониран  офицер на Југословенската народна армија (ЈНА). Благодарение на високиот германски авторитетен политичар ВИЛИ БРАНТ,Џинџич добива политички Азил во Германија   Ѓинѓиќ станал доктор по филозофијата на Универзитетот во Констанц во 1979 година.Џинџич за време на својот престој во Германија и докторирањето на универзитетот во Костанц,Вили Брант го внесува во редот на „Малтешките Витези“, кој ред на Џинџич му овозможи експресно да напредува во својата политичка кариера во Р.Србија.Забележливи се неговите приеми кај Големите мајстори од редот на Малтешките Витези ,како што беа средбите на Џинџиќ и состаноци со западните водачи Џорџ В. Буш, Тони Блер, Жак Ширак и други.

Џинџич својата премиесрака историја ја направи на  5-ти Октомври 2000 година , симболично на меѓународниот ден на Професорите , тогаш народот во Србија,предводен од Зоран Џинџиќ му пресуди на Слободан Милошевиќ.Она што посебно е забележливо ,кога некој сака да го споредува Заев со Џинџиќ ,заборавил дека всушност ,главна улога и главни поддржувачи на Џинџиќ ,беше токму Земуснкиот Клан , слогласните Црвени Беретки од единицата „Џандармерија“ на РС, предводени од Милорад Улемег-Легија ,благодарение на кој Џинџиќ седна на премиерската фотеља, со огромен личен државнички кредит кон подземјето на Р.Србија , кое го доведе на власт.

Само 2 години подоцна Џинџич по предходно неколку неуспешни обиди за атентат , беше убиен токму од “Црвените Беретки“ на легија пред вратите на Владат на РС.Организатор на убиството беше токму Милорад Улемег -Легија заедно со озлогласениот Земунскиот Клан, а на него пукаше од Снајпер припадник на Црвените Беретки .Во убиството на Џинџиќ ,беше вмешана и естрадната и звезда Светлана Цеца Ражнатовиќ , лице кое е многу посакувано од макеоднските политичари…

Џинџич неспорно дека ја приграби власта во РС со помош на криминалците , кој помогна на еден друг режим во Србија да го ликвидираат лицето кое го донесоа на власт,пред се мислам на „масонското движење“ предводено од Коштуница, нешто што сале мутави никогаш нема да може да го разбере , но и многу други забегани прари од Илинденска ББ.Да го споредуваш Заев и да посакуваш тој да бидел макеоднскиот Џинџич ,забегала работата до максимум.

За крај би запрашал , дали налудничавиот сопственик на порталот Мактел , можеби му посакува на Заев иста судбина ,како онаа на Џинџич??Од многу фалење ви забега работата.

Сашо Денеосвски

 

Подоцна, додека служел како српски премиер, тој исто така го совладал англискиот јазик, освен германскиот кој го научил додека студирал.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Филипче најави враќање на животот во мај, по карантинот за Велигден

saso user

Ибраими: Нема да бегам, ќе останам тука да ѝ се смеам во лице на Фатиме Фетаи

saso user

Инциденти во грчкиот град Птолемаида: „Македонија е грчка“, „Ципрас, предавнику“

saso user