Спорт

Бејл го спаси Реал од пораз, па доби црвен картон

Во натпревар од 3. коло во Шпанското фудбалско првенство, Реал Мадрид избегна пораз на дуелот со Виљареал најмногу по заслуга на Герет Бејл. Велшанецот не го доврши натпреварот поради црвен картон (втор жолт) во самиот финиш.

На средбата одиграна синоќа на „Естадио де ла керамика“ во Виљареал домаќините два пати водеа со головите на Морено во 12. И Мојсес Гомез во 74. минута.

Бејл изедначуваше во 45+1. и 86. минута.

По третата рунда во Примера Реал е на петтото место со пет бода, додека Виљареал е 16-ти со само два од можните девет бода. Лидер е Атлетико Мадрид со максимални девет бода.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Бе-Ем-Ве“ ќе биде нов голем акционер во Баерн Минхен

saso user

Арсенал врати 2.300 билети за финалето на Лига Европа

saso user

Шампионот во НБА поразен од ЛА клиперс

saso user