Спорт

Серена Вилијамс убедлива против Шарапова на УС Опен

Американката Серена Вилијамс ја совлада руската тенисерка Марија Шарапова со 2-0 во првото коло на Грен слем турнирот во Њујорк.

Двата сета осмата носителка ги доби со по 6:1.

Од првите десет фаворитки во 2.коло досега пласман изборија Ешли Барти (2. носителка), каролина Плишкова (3. носителка), Елина Свитолина (5.носителка) и Медисон Кис (10. носителка).

Вкупниот награден фонд на УС Опен е 57,2 милиони долари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса

saso user

Солскјер: Имам тригодишен договор со Манчестер јунајтед, очигледно е дека работиме долгорочно

saso user

Лампард прв тренер на Челзи кој започна со пораз во ЛШ во овој век

saso user