Здравје

Тие што користат повеќе емотикони имаат повеќе секс

Корисниците кои употребуваат емотикони во пораките имаат повеќе секс од останатите. Тоа се резултати од две анализи на американски универзитети.

За врската меѓу емотиконите и секс работеле тимови од Институтот Кинси од Универзитетот во Индијана и од Лејк Форест колеџот во Илиноис.

Тие нагласуваат дека лицата кои редовно користат емотикони во пораките имаат почесто сексуална активност од останатите. Анкетирани биле 5.300 Американци (неженети/немажени) на возраст меѓу 18 и 84 години. Триесет отсто од нив користеле емотикони при запознавање.

Во второто анкета – 275 лица на возраст меѓу 18 и 71 година, било констатирано дека оние кои користеле емотикони во пораките имале подобар успех при запознавање на специјални сајтови. Според анализите, оние кои ги користат емотиконите се самоуверени и позабавни. Тоа ги прави поуспешни кај потенцијалниот партнер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Не мешајте пиво и виски!

saso user

Вкусен напиток за пролетно чистење на телото

saso user

Паприкаш, палачинки, чизкејк, пилав и бургери се јаделе и пред нашата ера

saso user