Македонија Урбани вести

Шумски пожар на потег-Опеница – Расино причина за непријатниот чад во Охрид,нема место за паника.

Веќерва во Охрид појава на чад предизвика негодување и паника кај Охриѓани,но нема причина за никаква паника.Имено се работи за шумски пожар ,кој се протега од селото Опеница спрема потег Расино.Чадот кој доваѓа во градот Охрид ,го носи ветер.Единици на ТППЕ Охрид и припадници на Национални Шуми интервенираат да се локализира пожарот .Се очекува во раните утрински часови да се вклучат и Канадерите на ДЗС во справување со пожарот

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Утре избегнувајте го булеварот Крсте Мисирков ќе има времен сообраќаен режим

saso user

Предупредувачки полициски куршуми за крадци на дрва

saso user

Заев од Битола: НАТО ги зацементираа нашите граници, извадивме имотен лист во катастарот на ОН

saso user