Број на текстови објавени денес: 76
Спорт

Шестмина повредени од удар на гром за време на турнир во голф

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“.

Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром. Повредените се однесени во болница во свесна состојба.

Според последните информации од Атланта сите повредени се надвор од животна опасност.

Поради инцидентот, турнирот мораше да биде прекинат. Натпреварите треба да продолжат денес.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Реал бара нов тим за 15 свои играчи

saso user

Почетино бил во депресија по поразот од Ливерпул во финалето на ЛШ

saso user

Бартомеу: Ако Барса се најдеше во истата ситуација како Реал, јас ќе поднесев оставка

saso user