Број на текстови објавени денес: 76
Бизнис

Сугарески: Гасоводот е приоритет на Владата

Владата очекува најголемиот дел од делниците за гасификација на Градот Скопје да бидат завршени до крајот на 2019, а остатокот идната година.

Процесот како што кажа министерот Горан Сугарески е од голема важност и очекува тој да биде завршен во најбрз рок, бидејќи според него, со тоа ќе се заокружи повеќе годишната владина цел, за гасификација за главниот град.

Сугаревски кажа и дека досега се рехабилитирани преку 600 километри на патишта, инвестиции со вкупна вредност од околу 540 милиони евра.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Законски новини за вработените во Агенцијата за национална безбедност

saso user

„Дистрибуција на топлина“: Ќе поднесеме тужба за клевета против БЕГ

saso user

Еко-данок за авиокомпаниите кои полетуваат од Франција

saso user