Број на текстови објавени денес: 71
Свет

Русија ќе разгледа евентуален повик за влез во Г7 на следниот самит во САД

Кремљ ќе размисли за повик до Русија за учество на следниот самит на Г7 во САД доколку го добие – изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

„На прес-конференцијата, претседателот Путин веќе одговори дека ако (поканата) пристигне, ние дефинитивно ќе ја разгледаме“, рече Песков.

Претходно, американскиот претседател Доналд Трамп во Биариц изјави дека е „сигурно можно“ Русија да биде поканета на следниот самит на Г7, што ќе се одржи во САД.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Вебер останува претседател на ЕПП

saso user

Поради дојава за бомба, евакуирани зградите на три судови и Јавното обвинителство во Задар

saso user

Памела Андерсон шокирана поради апсењето на Асанж

saso user