Број на текстови објавени денес: 79
Сцена

Род Стјуарт на роденденот на ќерка си ги покани сите бивши сопруги: Фотографијата со 4. избранички го воодушеви светот! ФОТО

Музичарот Род Стјуарт (74) со својата сопруга го прославил 40-тиот роденден на нивната ќерка Кимберли. Сепак, тоа не го привлече вниманието на медиумите и корисниците на Инстаграм колку фотографиите од Род со четирите сопруги, трите поранешни и неговата сегашна сопруга.

Род Стјуарт со една фотографија покажа дека останал во пријателски услови со своите поранешни партнерки и дека неговата сопруга нема никаков проблем со нив.

Ќерката Кимберли ги угостила сите пријатели и бившите сопруги на Род Стјуарт.

Првиот брак Род го имал со Алана Хамилтон (од левата страна на фотографијата) кој траел од 1979. до 1984 година, таа е мајка на Кимберли и Шон.

Вториот брак на музичарот бил со манекенката Рејчел Хантер (десно на фотографијата), кој траел од 1990. до 2006 година, и заедно ги добиле Рене и Лијам.
Помеѓу неговиот прв и втор брак, тој добил дете со Кели Емберг, која стои помеѓу Рејчел и Рон.

Со водителката Пени Ланкастер (која стои десно од Род) добил два сина, Аластир и Ајден. Во среќен брак се од 2007 година.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Погледнете како изгледа мајката на Рита Ора: Има 55 години и тело – бомба! ФОТО

saso user

Тони Зен се ожени и има син ФОТО

saso user

Церемонија на доделување на француските филмски награди Цезар

saso user