Број на текстови објавени денес: 83
Македонија Топ вести Урбани вести

По барање на градоначалникот на Охрид вклучени и кандерите на ДЗС

Во врска со пожарот кој беснее на потег од село Опеница до село Расино, Општина Охрид на барање на градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески до Дирекцијата за заштита и спасување од 14 часот попладнево во гаснењето на пожарот вклучени се и двата канадери од ДЗС.

Канадерите во голема мерка успеваат да изгаснат голем дел од потегот каде што е зафатен пожарот, и се очекува до вечерните часови пожарот да биде ставен во контрола.

Кризиниот штаб на Општина Охрид, предводен од градоначалникот Константин Георгиески е во перманетно заседавање, доколку се јави потреба ќе биде вклучена механизацијата на Јавните претпријатија како и вработените на Јавните Претпријатија во Охрид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ, ПРИБЕРИ СИ ГО АЗДИСАНОТО КУЧЕ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ!

saso user

Дескоска: Ќе испратиме сериозна порака ако овозможиме трајно функционирање на СЈО

saso user

„Титаник 3“ одложен, координацијата кај Џафери го спаси Алими

saso user