Број на текстови објавени денес: 76
Свет

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг ВИДЕО

За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата во Хонг Конг, употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки.

Полицијата во Хонг Конг денеска употреби и солзавец за да ги растера демонстрантите кои зазедоа улица во областа Цуен Ван. На тоа полицијата возврати со камиони со топови со вода за прв пат на протестите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

saso user

Убиени 23 затвореници, ранети 18 чувари во Венецуела

saso user

Истражителите ги зедоа црните кутии, нови снимки од авионската несреќа на Шереметјево

saso user