Македонија

Од утре ќе се наплаќа 100 денари на патарината кај Смоквица

Од утре, со почеток во 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ.

На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го изгради споредниот пат до Гевгелија за жителите од околните села.
Од утре се очекува на патарината „Смоквица“ да се наплаќа по 100 денари за патничко возило.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Алијанса за Албанците го пречека Заев со протест во Гостивар

saso user

Граѓанските организации до власта: Не ризикувајте, изберете ревизор и шефови на државните агенции

saso user

Извадок на билтен на настани на МВР на РСМ за ден 12.06.2019 година

saso user