Мода

Најдобрите селфи фотографии на кои познатите личности позираат без шминка (Галерија)

Еден од најголемите „мејк ап“ трендови во светот на познатите личности е изгледот кој подразбира што помалку шминка. Овој тренд меѓу другото, испраќа порака дека е важно да се прифатиме себеси и својот природен изглед.

Дел од познатите дами го прифатија овој тренд и на своите инстаграм профили споделија селфи фотографии на кои се без шминка, а изгледаат преубаво.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Манекенка добива смртни закани поради споените веѓи ФОТО

saso user

Зошто целиот свет е полуден по корејската козметика?!

saso user

Мејк-ап трикови за девојките со очила

saso user