Мода

Најдобрите селфи фотографии на кои познатите личности позираат без шминка (Галерија)

Еден од најголемите „мејк ап“ трендови во светот на познатите личности е изгледот кој подразбира што помалку шминка. Овој тренд меѓу другото, испраќа порака дека е важно да се прифатиме себеси и својот природен изглед.

Дел од познатите дами го прифатија овој тренд и на своите инстаграм профили споделија селфи фотографии на кои се без шминка, а изгледаат преубаво.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Паоло Теренци ексклузивно во Скопје ги промовираше своите брендови

saso user

14 факти кои не сте ги знаеле за своето тело: Русокосите имаат најгуста коса, а носот памти илјадници мириси

saso user

Life is a Rodeo, во продажба е новата колекција на DIAS најавена со моќна фотосесија

saso user