Број на текстови објавени денес: 86
Сцена

Избран најубавиот маж за 2019 година, има коефициент на интелигенција 181 ФОТО

Во петокот на Филипините беше одржан избор за Мистер на светот, а титулата на најзгоден ја понесе Британецот Џек Хеслевуд (27).

Џек е првиот Британец кој е прогласен за Мистер, а освен завидниот изглед, има надпросечен коефициент на интелигенција – 181. По струка е авионски инженер.

– Не можам да бидам погорд отколку што сум сега. Горд сум на сите што ме поддржаа на патот до оваа титула. Немам вакво искуств, опкружен сум со другите натпреварувачи кои се импресивни, имаат разни таленти и амбиции. Мојата иднина ќе биде интересна и ќе ве информирам за она што го правам – изјавил новиот Мистер на светот која е одбран помеѓу 71 нтпреварувач.

„Во манекенството можете да запознаете многу луѓе и да стекнете многу пријатели. Тоа е убаво оддалечување од науката што е многу тешка“, додал најубавиот маж на светот.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Балашевиќ се почестил со вила од 400.000 евра во Истра

saso user

Шакира обвинета за затајување на данок

saso user

Се омажи светската тенисерка Каролина Вознијацки

saso user