Број на текстови објавени денес: 85
Свет

Евакуирана плажа во Барселона поради бомба од Граѓанската војна

Шпанската полиција ја евакуираше една од најпознатите плажи во Барселона, по тврдењата дека е пронајдена експлозивна направа.

Специјалниот тим за деминирање на плажата Сан Себастијан соопшти дека идентификувале бомба од Шпанската граѓанска војна.

Плажата, која беше полна со луѓе е целосно евакуирана и поставен е полициски кордон.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Зеленски: Првата задача ќе ми биде ослободување на воените затвореници

saso user

Германија со сѐ поголеми тешкотии при надгледување екстремисти во државата

saso user

ОН: Околу седум милиони смртни случаи поради загадување на воздухот

saso user