Број на текстови објавени денес: 75
Македонија

Двајца скопјани биле нападнати на Партизанска и на булеварот К.Ј. Питу

Скопјанец пријавил дека синоќа на булеварот „Партизански одреди” бил физички нападнат од страна на неколку лица.

МВР јавува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сличен напад се случил вчера и на булеварот „К.Ј. Питу“, кога 33-годишен скопјанец пријавил дека бил физички нападнат од неколку лица.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Снег во мај на Голак

saso user

Заев ги разреши сите 78 претседатели на општински организации на СДСМ

saso user

Црн ден на македонските патишта: Загина уште еден мотоциклист

saso user