Број на текстови објавени денес: 69
Македонија

Во автобус на Табановце починал државјанин на Унгарија

Синоќа во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека во автобус на граничниот премин Табановце на излез од Македонија починал Ф.С. (71) од Унгарија.

Лекарот констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Куманово во присуство на сестрата на починатиот и возачот на автобусот, двајцата од Унгарија. Известен е јавен обвинител.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Приведен тинејџер, со остар предмет му нанел повреда на 20-годишен скопјанец

saso user

Нов граничен премин ќе се отвора во регионот на Преспанското езеро

saso user

Тортевски во рингот: Братот на Сашо Ордановски земал 350 000 евра од владата за измислена иновација

saso user