Број на текстови објавени денес: 76
Македонија

Велешанец нападнал полицаец

Вчера во 20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес, врз основа на судска наредба, полициски службеници го привеле О.Д.(45) од с.Бузалково, велешко, за издржување казна затвор.

При приведувањето, О.Д. давал отпор и нападнал полициски службеник.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ќе одговара ли кривично реисот кој Македонците ги нарече див народ без идентитет ?

saso user

MТСП: Честит Меѓународен ден за заштита на детето, продолжуваме да обезбедуваме еднакви шанси за секое дете

saso user

Филипче во визита на штипската Клиничка болница

saso user