Спорт

Андерсон нема да игра на УС Опен поради повреда на коленото

Тенисерот од Јужна Африка, Кевин Андерсон, најави дека нема да учествува на УС Опен поради повреда на коленото.

Според „АФП“ 33-годишниот тенисер немал време да се опорави до почетокот на турнирот, а тој ќе биде заменет со Италијанецот Паоло Лоренци.

Андерсон нема настапувано уште од Вимблдон, каде се повреди во третото коло. Тој ги пропушти турнирите во Вашингтон, Монтреал и Синсинати.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ИОК не попушта, маратонот на ЛОИ 2020 дефинитивно ќе се трча во Сапоро

saso user

Прв пат ќе се вози Ендуро крос паралелна трка во Скопје

saso user

На Манџукиќ му нудат плата од девет милиони евра во Кина

saso user