Сцена

Ќе се мажи најубавата скијачка на светот ФОТО

Линдзи Вон (34), која ја заврши кариерата на крајот на минатата сезона, објави дека се свршила со хокејарот Пи Кеј Субан, со кого е во врска две години

Двојката ја потврди свршувачката за магазинот „Вог“.

– Веднаш знаев дека е различен. Но, бидејќи бев претходно во брак, многу се воздржував од размислување дека можам да најдам некој со кој би можела повторно да се омажам. По неколку месеци заедно, знаев дека тоа е тој. Ме прави среќна, тој е многу позитивен и полн со енергија“, изјави вчера пензионираната скијачка.

Субан ја побарал за жена минатиот месец во нивниот заеднички дом во Лос Анџелес со прстен од смарагд.

– Го купив прстенот и решив да ја побарам за жена дома. Сè беше наместено тој ден. Беше полна Месечина. Знаев дека нема да сака да го сторам тоа додека беше во пижами, но имаше деловна средба тој ден, па беше облечена – рекол Субан.
Двајцата се запознале во 2017 година, кога почнале да се дружат. Линдзи беше во брак со Томас Вон од 2007. до 2013 година.

ФОТО: Принтскрин

EPA/JASON SZENES

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јавноста ова никогаш не го видела ова: Камила Паркер (71) во костим за капење! ФОТО

saso user

Лејди Гага по настапот со Бредли: Го споделив моментот на Оскарите со вистински пријател и уметничкиот гениј ВИДЕО

saso user

Ги изгуби нервите: Елтон Џон здивел и од авион фрлил торба „Гучи“ вредна 4.000 долари ВИДЕО

saso user