Број на текстови објавени денес: 78
Спорт

Хет-трик на Левандовски за триумф на Баерн над Шалке

Бранителот на шампионскиот трофеј во Бундеслигата, Баерн Минхен го совлада Шалке со 3:0 во натпревар од 2. Коло одигран вечерва во Гелзенкирхен.

Најдобар играч на натпреварот беше Роберт Левандовски кој ги постигна сите три гола.

Баерн има 4 бода од два натпревара и во моментов е на 4.место.

Шалке остана на 1 бод и е во вториот дел на табелата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдо го сака Икарди, Лукаку помалку му одговара

saso user

Шумахер ќе тестира со Ферари во Бахреин

saso user

Павлов утре со настап на Европските игри во Минск

saso user