Број на текстови објавени денес: 70
Спорт

Салах со два гола го предводеше Ливерпул до победата над Арсенал

Ливерпул го совлада Арсенал со 3:1 вечерва во натпревар од третото коло од Премиер лигата. Најзаслужен за победата на „црвените“ беше Мохамед Салах кој постигна два гола. Првиот погодок за домаќините го постигна Жоел Матип.

Единствениот гол за гостите од Лондон беше дело на Лукас Тореира.

Ливерпул со максимални 9 бода е на првото место на табелата во Премиер лигата. Арсенал остана на 6 бода и во моментов е втор.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Реал во полуфиналето на Евролигата

saso user

Зидан подготвува револуција во Реал Мадрид

saso user

Лацио се огради од расистичките песни на навивачите

saso user