Број на текстови објавени денес: 83
Македонија Топ вести Урбани вести

Фото-Нова понуда во Охрид: „Ноќевање на тротоар во центар во Охрид“, полицијата ќе Ве обезбедува?!

Господине Смилевски, погледни го својот дом Ангеле и тргни ја пајажината од очи, ќе видиш призори потресни, несреќни и болни, ќе видиш чемер, смрт и јад,  а секако доколку излезеш барем за миг од убавите кафеански столици.

Повеќе од три часа едно лице на плоштадот „Св Климент Охридски“, во центарот на Охрид, лице стои легнато на тротоарската површина. Се работи за најфреквентно место во град Охрид, каде туристите и граѓаните на Охрид имаат прилика да го видат ова лице како спие на самата патека во центарот и никого мрава не го лази. Загрижува фактот дека покрај него поминаа повеќе полициски службеници, со насмевка го гледаа и никој не презема ништо?! Зарем ова наликува на туристички центар, или Охрид воведе нова понуда „Ноќевање на тротоар“?!!!

Охридскај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Прес-конференција на Заев и Хан (ВО ЖИВО)

saso user

Полицајци трпат мобинг оти се членови на независен синдикат

saso user

Алијанса: Заев два пати е одбиен за отворање на преговорите, ајде на избори

saso user