Досие Македонија Топ вести

КОЈ ВИСОК ДИРЕКТОР ОД ВЛАСТА СЕ СТЕКНАЛ СО КОМПЛЕКС ОД 7 ВИЛИ НА ЛЕФКАДА Р.ГРЦИЈА ВРЕДЕН 2.000.000 ЕВРА??

Доколку Катица Јанева паднала на тросед и со тоа ја руши надежда на народот, дека конечно нешто ќе профункционира во РСМ како правна држава, други паднале на вили во Лефкада Р.Грција!

Имено, според сознанијата до кој дојдовме, еден виден функционер, на позиција Директор, човек од голема доверба на премиерот Заев, заедно со еден шпедитер и еден шофер, се стекнале со поголем имот во едно од најпознатите туристички центри во Грција – Лефкада. Имено таму, изградиле комплекс од 7 вили со 24 суперлуксузни апартмани, а чија вредност се проценува од над 2.000.000 евра. За тоа како се стекнале со толкав имот на Лефкада, Р.Грција, оставаме истрага да си поведат надлежните служби како на пример Финасиско разузнавање, УБК, УЈП, ЈОРСМ итн….Како што дознаваме со имотот во Лефкада се стекнале во Јуни месец 2019 година.

Браво дечки….

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонците го окупираа Јадранот, келнери и собарки заработуваат и по 1.000 евра

saso user

Преседан и апсурд е притворот на Мијалков, сметаат неговите адвокати

saso user

Мицкоски: Како никогаш порано судбината на нашата земја е во рацете на нашиот народ

saso user