Број на текстови објавени денес: 77
Здравје

Искинати фармерки и чорапи и неуредна коса се симптоми на тешка болест?!

„Живееме во општетство во кое грубите психијатриски симптоми се промовираат како посакувани“, вели Ирина Медведев, директорка на Јавното здравје за демографска сигурност во Русија.

Психијатриските порази водат до кршење на моралот, а моралните дисторзии нужно повлекуваат со себе ментални деформации.

Според Ирина, постои вештачка ментална инфекција на народот, посебно на помладите генерации, па дури и на децата. Понекогаш тоа се нарекува „сексуално просветлување“, понекогаш се предлага нешто друго, додека не се отруе мозокот и моралот сосема не се уништи.

„Обрнете внимание, непристојното постојано се промовира – валкана и мрсна храна, искинати фармерки, преголеми капути или јакни, погрешно закопчани кошули…

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Unsplash

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нови насоки: бебињата смеат да јадат јајца од 4 месеци

saso user

Осум нешта што не смеете да ги загревате во микробранова печка

saso user

Диета за жени што седат цел ден

saso user