Македонија Топ вести

Јанева не е во хашкото одделение во затворот Шутка за да не се сретне со Боки 13

Специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение во затворот Шутка за да нема контакт со другите осомничени лица  од случајот „Рекет“.

Управата на затворот појаснува дека тоа е стандардна процедура и дека Јанв денеска била и на здравствен прегед.

Таа вчера доби  притвор во трење од 30 дена за случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службена положба.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

saso user

Студен туш за Западен Балкан и Македонија, мали се шансите за брз влез во ЕУ

saso user

Калајџиев на јавната расправа за Законот за ЈО: Дали е ова нова сезона на „Френдс“?

saso user