Македонија Топ вести

Приведени и двајца политичари поврзани со „Рекет“

Според информации на Охридскај, освен специјалната обвинителка Катица Јанева, денеска се приведени и двајца политичари поврзани со случајот „Рекет“.И во нивните домови полицијата врши претрес по налог на Јавниот Обвинител Вилма Рускоска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шекеринска од Белата куќа: Сметаме на брз и ефикасен процес на ратификација на Протоколот за членство во НАТО

saso user

Жена е убиена во нејзиниот дом во Гостивар

saso user

Кирацоски:Еднакви! Можеме! Честит, 8-ми Март

saso user