Македонија Топ вести

Приведени и двајца политичари поврзани со „Рекет“

Според информации на Охридскај, освен специјалната обвинителка Катица Јанева, денеска се приведени и двајца политичари поврзани со случајот „Рекет“.И во нивните домови полицијата врши претрес по налог на Јавниот Обвинител Вилма Рускоска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ангеловски: ОТА во моментов следи 159 комуникации, можно е некои од нив да се поврзани со „Рекет“

saso user

Најавува ли Митко Јанчев нова партија, во која би влегол Никола Тодоров, а можеби и Никола Димитров?

saso user

Д-р Чолакова: Отфрлете ги сите правилници за да можеме да лекуваме 90 отсто од пациентите!

saso user