Број на текстови објавени денес: 79
Балкан

Албанија: Баша го обвинува Рама за кражба на милијарди евра

Лидерот на албанската опозиција Љиљзим Баша од Демократската партија вчера го обвини премиерот на Албанија, Еди Рама, за големи кражби.

„Еди Рама е уметник за измами. Се’ што вети, се’ што рече е лага, а целта се само кражби“, смета Баша, наведувајќи дека Рама со семејството и со пријателите за шест години украл милијарди евра.

„Тие се богатат, додека обичните и незаштитени луѓе се се’ посиромашни. Секое трето албанско семејство нема што да јаде зашто нивните пари ги украде Рама“, пишува Баша.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Српско семејство од пеколот: Терале тинејџерка да се проституира, поради неа заработувале милиони (ВИДЕО + ФОТО)

saso user

Од 1 мај поскапо гиро во Грција, ќе чини до 3 евра

saso user

Во Грција за седум месеци се удавиле 149 луѓе

saso user