Број на текстови објавени денес: 41
Балкан

Хит на Фејсбук во БиХ: Имам 70 години, куќа, стан, викендичка и добра пензија, а барам жена

На социјалните мрежи може да се најде се’ и сешто. Така, како што објавува сараевски „Аваз“, на Фејсбук во Босна и Херцеговина кружи објава што ја објавил 70-годишен пензионер, која ретко кого не насмеала. Тој бара жена за брак, а притоа се пофалил со се’ што има. Огласот го залепил и на бандери, оставајќи го и својот телефонски број.

„Барам жена. Пензионер сум. Имам 70 години, куќа, стан, викендичка и добра пензија“, напишал пензионерот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО во центарот на Белград

saso user

Зелените ја обвинија Меркел дека работи против Македонија, а во корист на Мицотакис ВИДЕО

saso user

Неколкумина повредени во пожар во центарот на Тузла

saso user