Број на текстови објавени денес: 79
Урбани вести

Општина Дебрца доби грант средства во износ од 336 320 денари во рамки на МСИП

Денес во Министерството за финансии градоначалникот Ногачески свечено го потпиша договорот за грант во рамките на Проектот за подобрување на општинските услуги (МСИП).

Општина Дебрца доби грант средства во износ од 336 320 денари. Средствата се наменети за набавка на нова ИТ опрема, со која ќе се подобри работата и услугите кои ги дава општина Дебрца. Исто така со овој грант се набавуваат преносни компјутер за членовите на Советот на општината, со што значително ќе се намалат трошоците за печатење и достава на материјалите за седниците на советот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Божиновски: Ништо не е направено за подобрување на квалитетот на инвентарот во сите објекти од Централната градинка

saso user

Галерија: Се рушат монтажните бараки кај каналот Студенчишта на градежната „Трудбеник“ Охрид

saso user

Експресно изгаснат пожарот регионалната депонија во м.в. Букаво

saso user