Број на текстови објавени денес: 79
Македонија

Петнаесетгодишно момче се удавило во Пчиња

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се удавил.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Извадок на билтен на настани на МВР на РСМ за ден 23.04.2019 година

saso user

Мицевски: Заев и СДСМ се плашат да ја разрешат Јанева

saso user

Убиството во Даме Груев било за долг од 850 евра, убиецот пукал со пушката на дедо му

saso user