Број на текстови објавени денес: 76
Свет

Голем пожар во Бангладеш оставил 50.000 лица без кров над глава

Во голем пожар во Дака, главниот град на Бангладеш, изгореле 15.000 домови, а 50.000 лица останале без кров на главата.

Пожарот се појавил во сиромашен кварт каде повеќето бараки се изградени од лесно запалливи материјали, пренесе Би-Би-Си.

Според последните податоци, во пожарот нема жртви, туку само неколку лица се потешко повредени.

Засега не е позната причината за пожарот, а Владата на Бангладеш најави помош за сите кои останаа без своите домови.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тереза Меј се изнаигра на хитовите од „АББА“ ВИДЕО

saso user

Венецуела во криза, Мадуро игра салса (ВИДЕО)

saso user

Брнабиќ: Свесни сме за нашите, но нападите на НАТО е грешка на други

saso user