Број на текстови објавени денес: 86
Македонија

Времето топло со температура до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 15 степени, а дневна температура до 34 степени.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Ла верита“: Јанева е громобран за сите инволвирани во скандалот

saso user

АГЕНТИТЕ НА УБК-ПЕТРУШЕВСКИ И ГОЦЕВ, ПАДНАА ВО НОВАТА АКЦИЈА НА МВР ЗА СУЗБИВАЊЕ НА ТРГОВИЈА СО НАРКОТИЦИ

saso user

Заев: Кој сум јас и кој е Мицкоски да кажуваме дали ни се допаѓа обвинителот?

saso user