Број на текстови објавени денес: 79
Свет

Со метален држач за инфузии пациент усмртил четворица, а повредил деветмина на Психијатрија во Романија (ВИДЕО)

Четири лица ги загубија животите и други девет се повредени откако биле нападнати од пациент во психијатриска клиника во Романија.

Нападот бил извршен од 38-годишен маж примен на клиниката во мал грaд северно од Бузау.

Мажот влегол во соба за терапија и нападнал други пациенти со метален држач за инфузии.

Од деветмината повредени, двајца се во кома.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Седум години затвор за лице кое подготвувало бомбашки напад во Шведска

saso user

„Сан“: Ако Џонсон стане премиер, 12 британски министри ќе поднесат оставка

saso user

Водител тврди дека син му е реинкарнација на принцезата Дијана, ноќе доаѓаат духови по него! ФОТО+ВИДЕО

saso user