Број на текстови објавени денес: 73
Балкан Топ вести

Ограбена претседателката на Хрватска Колинда, испарила сета опрема од службениот автомобил

Службениот автомобил на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, е ограбен. Обезбедувањето го оставило отклучен и крадците ја однеле сета опрема, јавува „Нова Тв“.

Обезбедувањето било повикано на одговорност, но тие се правдале дека имале премногу работа и оти во моментот на кражбата се вршело примопредавање на смената.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Георгиевски, не во Баку, Охрид може да го спаси само примена на Багер и Динамит, онака организациски…

saso user

Тевдовски: За да нема злоупотреби угостителите и обложувалниците ќе имаат ограничување за издавање сторна сметка

ohrid_user

Донесена министерска одлука за изградба на крематориум во Атина

saso user