Број на текстови објавени денес: 69
Урбани вести

Во Охрид промоција на романот „Некој бил тука“ од Андова Шопова

Романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова, добитник на наградата „Роман на годината“ за 2018 година, вечер во 20:30 часот ќе биде промовиран во Охрид во рамки на 31-то издание на „Поетска ноќ во Велестово“.

Промоцијата што ќе се одржи во МАНУ, Куќата на Уранија во соработка со Фондацијата „Славко Јаневски“, е завршна активност од годинашната програмата на културната манифестацијата.

„Поетската ноќ во Велестово“ годинава е поддржана од Министерството за култура, Општина Охрид и од бизнис секторот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Средба на координаторите за борба против трговија со луѓе на Северна Македонија и Грција

saso user

Дуке Бојаџиев со моќен апел – на неговиот прекрасен концерт синоќа гореа 1076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето

saso user

Охриѓани, чувајте ги клупите и околината (ФОТО)

saso user