Број на текстови објавени денес: 79
Македонија

Без струја утре до 15 часот село Батинци

Без напојување со електрична енергија утре (понеделник 19.август) од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од село Батинци во Општина Студеничани.

Како што соопшти РЦУК, по известување од „ЕВН Македонија“ АД, прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Автобуси, минибуси, комбиња во полошко возат патници со неисправни сопирачки

saso user

Нападнат полицаец додека асистирал психијатриски болен да се пренесе во Бардовци

saso user

Пронајдени и вратени двајцата малолетници што се оддалечија од дом во Велес

saso user