Балкан

Баша: Рама најкорумпиран премиер на Балканот

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша денеска сподели видео-порака во која наведува дека сите „меѓународни извештаи укажуваат на Еди Рама како најкорумпиран премиер на Балканот“.

Баша го обвинува својот опонент дека ја ограбува Албанија со банда олигарси,како и за перење пари од дрога и криминал.

-Сите меѓународни извештаи го вперија прстот кон Еди Рама како најкорумпиран премиер на Балканот. Тој ја ограбува Албанија со една банда олигарси и пере пари од дрога и криминал. За да ја заштити својата банда, Рама ги протера странските инвеститори и ги замени со своите клиенти,наведува Баша.

Во исто време обвинува дека за шест години на владеењето на Рама нема ниту една директна странска инвестиција.

-Ниту една странска инвестиција не донесе психичкиот крадец во Албанија за 6 години. Албанија и Северна Кореја се единствените земји на планетата без нови странски инвестиции во последните 6 години.Без странски инвестиции нема економски развој, нема нови работни места, нема просперитет,посочува тој.

Странските инвестиции,нагласува Баша, се задолжителни за секоја земја.

– Рама оди си. Албанија како Европа,ја завршува Баша видео пораката.

Баша претходно најави дека обединетата албанска опозиција во септември ќе продолжи со националните протести,додавајќи дека обрачот околу премиерот Еди Рама се стеснува и оти „времето да се поднесе сметка се приближува“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дури 6.500 медицински сестри заминале од Албанија за две години

saso user

Детскиот брак во Србија е минато со новите законски измени

saso user

Рама ги урива сите модни стилови ВИДЕО

saso user