Број на текстови објавени денес: 76
Балкан

Србин со нож нападнал семејство во Италија, таткото се обидувал да ги заштити сопругата и ќерките

Четириесет и двегодишник од Србија бил уапсен во италијанскиот град Комо откако во средата вечерта со нож нападнал семејство кое се шетало крај езерото.

– Таткото веднаш се обиде да ги заштити сопругата и двете ќерки. Тој човек го доближуваше ножот до нивните лица, се закануваше. Луѓето наоколу почнаа да паничат и да бегаат – рекол очевидец.

Веднаш реагирала полицијата, а напаѓачот го ставил ножот в џеб и тргнал да се пресмета и со нив.

– Србинот пружеше неверојатен отпор. Ги шутираше и ги гризаше полицајците. Одбиваше да дозволи да му земат отисок од прсти, а кај себе немаше никаков документ – додал изворот за тамошните медиуми.

Мотивот за нападот не е познат.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Откажал мотор на брод со 250 патници кој пловел за Сплит, во тек акцијата за спасување ВИДЕО

saso user

Албанската опозиција на протест повторно ќе бара оставка од Рама

saso user

Реакции во Косово по информациите дека објавената слика од силување во војната не е автентична

saso user