Број на текстови објавени денес: 79
Сцена

Над пет милиони прегледи на Јутјуб има новата песна на Тејлор Свифт (ВИДЕО)

Песната „Lover“ на Тејлор Свифт испадна вчера а веќе има над пет милиони прегледи на Јутјуб. Таа е дел од новиот албум на пејачката со ист наслов.

Според Википедија, во четвртокот пејачката соопштила на социјалните мрежи дека спотот за „Lover“ ќе има премиера за време на сесија на прашања и одговори на Јутјуб во живо, еден ден пред да биде излезен албумот, на 22 август.

ФОТО: EPA / LAUREN HURLEY

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Игра на тронови“ сруши рекорд – доби 32 „Еми“ номинации

saso user

Почнува Филмскиот фестивал во Венеција

saso user

Сексот и помогнал на Шарлот Кирк да допре до улоги во филмови

saso user