Број на текстови објавени денес: 76
Балкан

Дваесет и осумгодишен таксист сексуално вознемирувал тинејџерка во Србија

Полицијата во Нови Пазар привела и сослушала 28-годишник поради сомнение дека синоќа сексуално вознемирувал 19-годишна девојка.

Осомничениот работел како таксист, а според пријавата на тинејџерката, вознемирувањето се случило во возилото, неофицијално дознава „Блиц“.

– Според нејзините зборови, тој за време на возењето го запрел возилото, почнал да и кажува дека е заљубен во неа и дека ја сака. Таа успеала да побегне од автомобилот, по што била известена полицијата – рекол извор.

Наводно, осомничениот извесно време работел и како професор во училиште во Нови Пазар.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Петровиќ: Денешниот напад е последица на кампањата од Приштина и Белград против мене

saso user

Косовската опозиција се обединува за уривање на Владата на Харадинај

saso user

Од 1 мај поскапо гиро во Грција, ќе чини до 3 евра

saso user