Свет

Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен на Мајорка (ВИДЕО)

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клачер, Џоуси била пронајдена мртва во базен во вила на Мајорка, по ноќ помината со пријатели надвор од вилата.

Осумнаесетгодишната тинејџерка била пронајдена во вторникот околу седум часот наутро, а лекарите можеле да констатираат само смрт, пренесува британски Телеграф.

Таа на одмор била заедно со пријатели, но и со својата мајка Рејчел, која е еден од основачите на телефонската служба Манипени, вредна повеќе од сто милиони фунти.

Џоуси е една од трите ќерки на Рејчел. За нејзината смрт е покрената истрага.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тинејџер призна дека убил врсничка во Британија

saso user

Со солзавец врз противниците на пензиските реформи во Нант

saso user

Папата Франциск се налути и плесна жена по рака ВИДЕО

saso user