Број на текстови објавени денес: 60
Свет

Загинаа две лица во вооружен инцидент кај Државниот универзитет Алабама

Две лица загинаа, а четворица се повредени при вооружен инцидент што се случил во близина на кампусот на Државниот универзитет Алабама.

Според полицијата, една од жртвите починала на местото на инцидентот, а другата во болнициа.

Деканот на Универзитетот Квинтен Рос истакна дека пукотницата не се случила во кампусот, туку во една од зградите во близина.

Полицијата не соопшти повеќе детали за инцидентот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пропаста на Џејми Оливер, му ги затворија рестораните, 1.300 вработени на улица!

saso user

Штајниц: Не ја исклучувам можноста Иран да го нападне Израел

saso user

Судот го отфрли случајот против Борис Џонсон

saso user