Број на текстови објавени денес: 60
Свет

Авионска бомба од Втората светска војна пронајдена кај резиденцијата на Путин

Во подрачје кое припаѓа на официјалната резиденција на претседателот на Русија, Владимир Путин, била пронајдена и отстранета авионска бомба која веројатно останала од Втората светска војна. Ова го изјавил командантот на Кремљ, Сергеј Хљебников.

Според него, бомбата била пронајдена при археолошки ископувања, кои привремено биле стопирани.

elementarty@elementartyy

World War II Bomb Found in Kremlin During Construction Work –
An unexploded aviation bomb dating to World War II was found in the Kremlin during construction work, Russian news agencies reported, citing Commandant Sergei Khlebnikov.

“As you know, the Krem…

View image on Twitter
See elementarty’s other Tweets

ФОТО: EPA / ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREM

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Џонсон: Брегзит е огромна економска можност за Обединетото КралствоЏонсон: Брегзит е огромна економска можност за Обединетото Кралство

saso user

Повеќе од 300 екстремисти на ИД одбиваат да се предадат

saso user

Ким се качи на возот кој ќе го однесе кај Путин

saso user