Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Клоп: Важна ни беше победата, а не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро.

– Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа – изјави Клоп.

Германецот беше импресиониран од атмосферата во Истанбул.

– Атмосферата на стадионот беше неверојатна, иако времето беше многу топло, а натпреварот се покажа супер тензичен – додаде Клоп.

Ливерпул на пенали го победи Челзи и го освои Супер купот на УЕФА.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Двојник на Меси успеал да легне 23 жени

saso user

Синот на црногорското МВР ги плукаше кошаркарите на Црвена ѕвезда

saso user

Гвардиола петти на листа на 50-те најдобри тренери во светот

saso user